Kadra Placówki


mgr inż. Agnieszka Krawińska


Założycielka i dyrektor Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego "APIK". Trener, mgr inż. po krakowskiej AGH. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie pedagogiczne.

Pracowała w Zespole Szkół Ekonomicznych, Kolegium Nauczycielskim, a następnie w sądeckiej PWSZ w Instytutach Pedagogicznym i Technicznym ucząc przedmiotów informatycznych.

W Instytucie Pedagogicznym zajmowała się między innymi metodyką nauczania informatyki, co zaowocowało współautorstwem w podręczniku szkolnym w Wydawnictwach Szkolnych PWN. 

W Instytucie Technicznym zajęciami przewodnimi były przedmioty związane z algorytmami i strukturami danych. 
Prowadziła zarówno ćwiczenia, jak i wykłady. 
Prowadzi zajęcia na Studiach Podyplomowych, ma również doświadczenie w pracy z dziećmi ze Świetlicy Socjoterapeutycznej. 

Ponad 10 000 godzin zajęć przeprowadzonych z osobami o różnym stopniu zaawansowania w obsłudze komputera i różnym wieku uczestników pozwala jej optymalnie dobierać ćwiczenia, tak aby przynosiły praktyczne, wymierne efekty.

Pracuje głównie z osobami dorosłymi, jednak dla dzieci i młodzieży, wspólnie z partnerami,  organizuje liczne projekty edukacyjne.

Od 2005 r. zajmuje się również finansami i zagadnieniami związanymi z przedsiębiorczością. Efektem tych działań są różnorodne szkolenia i projekty edukacyjne związane z tą tematyką. Niektóre z tych szkoleń łączy z praktycznym wykorzystaniem komputera do specyfiki zagadnień finansowo-ubezpieczeniowych. 

Brała udział w licznych szkoleniach związanych z tematyką finansów i przedsiębiorczości, między innymi: 

  • "Techniki negocjacyjne" (FRDL MISTiA Kraków),
  • "Akademia Przedsiębiorczości" (Krzysztof Fiech TOPTRADE), 
  • "Ekspert ds. innowacji" (MARR Kraków), 
  • prowadzone przez doradców inwestycyjnych (M. Staniszewski),
  •  biznesowe i menadżerskie (B. Tracy, H. Eker).


Posiada licencję KNUiFE.


mgr inż. Beata Gilska


Trener, mgr inż., studia inżynierskie informatyczne ukończone na nowosądeckiej PWSZ, studia magisterskie na krakowskiej Akademii Ekonomicznej na kierunku Informatyka i Ekonometria. Podyplomowe Studia Pedagogiczne ukończyła na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Od 2009 r. prowadzi własną Agencję Reklamową, w której zajmuje się zarówno opracowaniem graficznym reklam, jak i ich drukiem (w pełnym zakresie wielkoformatowym). Projektuje i tworzy strony www (w tym sklepy internetowe, portale społecznościowe), wizytówki i gadżety reklamowe. Przygotowanie teoretyczne połączone z doświadczeniem zawodowym gwarantuje, że prowadzone szkolenie będzie miało bardzo praktyczny wymiar. Specjalizuje się w szkoleniach z takiej tematyki jak: Joomla, HTML, CSS, PHP, JavaScript, sklepy internetowe, grafika komputerowa.



mgr Janina Pelczar


Autorka metody Hoppe-Pelczar SOS 3D. Mgr po krakowskim AWF (1979 r.). Nauczyciel mianowany i edukator. Opiekun medyczny. Ukończyła liczne studia podyplomowe, kursy, warsztaty i praktyki zawodowe z zakresu gimnastyki korekcyjnej, rehabilitacji i edukacji zdrowotnej.

Pracowała w ZSETarnów, Zarządzie Szkolnego Związku Sportowego w Nowym Sączu, Liceum Medycznym, Studium Medycznym, Policealnej Szkole Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Nowym Sączu. Przez okres 4 lat pełniła obowiązki opiekuna praktycznej nauki zawodu na kierunku opiekun w domu pomocy społecznej oraz nauczyciela i wykładowcy w zakresie rehabilitacja i opieka nad mieszkańcami domów opieki społecznej. Była wizytatorem Kuratorium Oświaty. Opracowała i realizowała autorski program w szkołach w Nowym Sączu. Realizowała przez 18 lat innowacyjny autorski program szkolenia słuchaczy kierunku Opiekun Opieki Społecznej w Nowym Sączu. Efekty tych doświadczeń, były systematycznie prezentowane na Konferencjach Polskiego Towarzystwa Rehabilitacyjnego, a następnie publikowane. Od samego początku współpracowała z U. Hoppe, wdrażając metodę na terenie Sądecczyzny jako tzw. ”eksperyment sądecki”  (zespół U. Hoppe, J. Pelczar, T. Kasperczyk, W. Śliwa). Doświadczenia zebrane przez współpracujących lekarzy-ortopedów potwierdziły większą skuteczność metody U.Hoppe. Prowadziła liczne zajęcia wykładowo-warsztatowe z metody U.Hoppe na studiach podyplomowych i kursach. Członek Polskiego Towarzystwa Rehabilitacyjnego i Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Od 2014 r. inicjatorka i opiekun merytoryczny "Małopolskiego SOS 3D na lekcji wf i w sporcie" realizowanego pod auspicjami Marszałka Małopolski. Otrzymała ”Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania”.



All rights Reserved.