Usługa dedykowana osobom, które chcą podnieść kompetencje cyfrowe, a zwłaszcza zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności z obsługi programu GIMP w celu samodzielnego przygotowania zdjęć, obrazów, projektów graficznych do druku (w ulotkach, katalogach reklamowych) lub publikacji elektronicznej (na stronach, portalach sprzedażowych, sklepach internetowych). Usługa skierowana jest do osób, które posługują się komputerem przynajmniej w stopniu podstawowym (swobodnie posługują się myszką i klawiaturą, uruchamiają aplikacje), nie pracowały lub pracowały w ograniczonym zakresie z programem GIMP, a chcą rozwinąć swoje umiejętności w tym zakresie. Usługa również adresowana dla uczestników projektu Kierunek Kariera, Sądeckie Bony Szkoleniowe, Śląski system PFS. Usługa również adresowana dla uczestników projektu Kierunek Kariera i Łap Skilla.
Cel edukacyjny
Usługa przygotowuje uczestnika do samodzielnego wykonywania projektów graficznych z przeznaczeniem do publikacji elektronicznej lub do druku.
Efekty uczenia się
Po ukończeniu szkolenia uczestnik:
Uczestnik potwierdza uzyskane efekty wypełniając pre i post test oraz wykonując samodzielnie na zakończenie zajęć zadany temat graficzny.
Usługa prowadzi do nabycia kompetencji.
Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą nauczyć się od podstaw programu graficznego GIMP.
Program zajęć:
Podczas zajęć uczestnicy wykonują praktyczne ćwiczenia na materiałach dostarczonych przez trenera, własnych zdjęciach wymagających obróbki cyfrowej, tworzą fotomontaże, poznają strony z darmowymi i płatnymi zdjęciami do domowego i firmowego wykorzystania. Uczą się również obrabiać zdjęcia pod kątem wymogów portali społecznościowych, sklepów internetowych i internetowych platform handlowych (forma elektroniczna zdjęć) oraz pod kątem zastosowania w ulotkach i katalogach (do druku).
Godzina zajęć jest równoznaczna z godziną dydaktyczną tj. 45 min., w trakcie 3 i 4 godzinnych zajęć przewidziano jedną 15 minutową przerwę.
Zajęcia prowadzone są metodą ćwiczeniową. Warunkiem niezbędnym do osiągnięcia celu szkolenia jest samodzielne wykonanie wszystkich ćwiczeń zadanych przez trenera.
Zajęcia będą odbywać się w godzinach dopołudniowych. Jest możliwość ustalenia godzin popołudniowych.
Od uczestnika szkolenia wymagana jest znajomość podstawowej obsługi komputera oraz systemu Windows. Uczestnik wypełnia pre i post-test, a w ramach zaliczenia wykonuje projekt graficzny zadany przez prowadzącego zajęcia.
Uczestnik zapisując się na szkolenie wyraża zgodę na rejestrowanie swojego wizerunku zgodnie z Regulaminem Organizacji Usług Szkoleniowych SAI sp. z o.o. oraz regulaminów instytucji nadzorujących i monitorujących szkolenia dofinansowane.
Warunki techniczne niezbędne do udziału w usłudze:
1. szkolenie prowadzone będzie zdalnie w czasie rzeczywistym przy użyciu komunikatora,
2. minimalne wymagania sprzętowe, jakie musi spełniać komputer Uczestnika: Intel Core2 Duo CPU 2. XX GHz, 4 GB RAM,
3. minimalne wymagania dotyczące parametrów łącza sieciowego, jakim musi dysponować Uczestnik - 1Mb/s,
4. niezbędne oprogramowanie umożliwiające udział w szkoleniu: Windows 7, 8, 10, przeglądarka internetowa,
5. zainstalowany program GIMP.
W przypadku konieczności dokumentowania realizacji szkolenia poprzez utrwalenie wizerunku Uczestnika, musi on musi dysponować sprzętem (np. kamerką internetową, smartfonem), który pozwoli prawidłowo (zgodnie z regulaminami instytucji nadzorujących i monitorujących szkolenia dofinansowane) dokumentować fakt realizacji szkolenia przez Uczestnika.
Istnieje możliwość sprawdzenia online płynności połączenia przed szkoleniem.
Połączenie zdalne nastąpi bezpośrednio przez komunikator lub po kliknięciu w przesłany przez Trenera link z dostępem do połączenia online.
Link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu jest dostępny przez cały okres szkolenia.
Przed rozpoczęciem zajęć zdalnych uczestnicy będą mogli bezpłatnie skorzystać ze spotkania w trybie stacjonarnym - trenerzy pomogą w konfiguracji oprogramowania i przeszkolą z platformy, na której będzie prowadzone szkolenie.
Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia w innym terminie, z innego zakresu, według indywidualnych potrzeb uczestnika/uczestników, również w trybie stacjonarnym, w dniach i godzinach dostosowanych do ich potrzeb i możliwości.
Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego "APIK"
33-300 Nowy Sącz
ul. Zielona 45